Politică

Primar pentru comunitate

„Îmi doresc implementarea unor programe de dezvoltare ce vor reprezenta dorinţele întregii comunităţi!” – Ion Safta, candidat PSD la Primăria Făureşti

Ca fiu al comunei Făureşti, candidatul PSD la funcţia de primar al acestei localităţi, Ion Safta a acceptat înscrierea în această cursă electorală din dorinţa de a transforma comuna într-o comunitate prosperă unde condiţiile de viaţă să fie unele mai bune, respectând mediul cultura, tradiţiile, dar şi sănătate.

Proiecte de modernizare a infrastructurii

Safta şi-a concentrat atenţia în programul său electoral pe mai multe domenii care au rolul de a contribui la dezvoltarea comunităţii, dar şi de a aduce un anumit confort localnicilor din Făureşti. Printre cele mai stringente probleme ale comunei, pe care candidatul PSD le va face în mandatul său, sunt cele care vizează infrastructura, indiferent că vorbim de asfaltare sau pietruire drumuri comunale, de introducerea reţelei de gaze sau de continuarea proiectului de extindere a reţelei de gaz.

Pe de altă parte, acesta susţine că în următorii patru ani şcolile de localitate vor intra într-un amplu program de reabilitare şi modernizare. Vorbim despre Şcoala gimnazială Făureşti, dar şi despre grădiniţa cu program normal din satul Mileşti.

Tot la capitolul modernizării infrastructurii din localitate, Safta susţine că va fi nevoie de o intervenţie la căminul cultural din comună. Acesta va investi în reabilitarea clădirii, dar şi în funcţionalitatea lui astfel încât nu doar localnicii să beneficieze de un asemenea edificiu, cât şi cei care vor contribui la dezvoltarea cultural-artistică a comunei Făureşti.

În privinţa dezvoltării comunei din punct de vedere economic, cel care îşi doreşte funcţia de primar al comunei Făureşti, susţine că va depune eforturi în atragerea de investitori în comună pentru a se putea crea astfel locuri de muncă, dar toate aceste proiecte vor fi realizate în conformitate cu doleanţele alegătorilor: ”Împreună cu echipa mea vom fi alături de toţi locuitorii comunei, le vom asculta dorinţele, ideile şi nevoile pentru ca fiecare cetăţean să primească respectul meritat şi să ajungă să trăiască în condiţii mai bune”, după cum dă asigurări candidatul PSD la funcţia de primar al comunei Făureşti, Ion Safta.

Comandat de PSD - Organizaţia Judeţeană Vâlcea, CUI - 21240002, Realizat de SC Media Group SRL

 
 
Adaugă Comentariu
Comentarii

Pagina 1 din 1 (0 comentarii din 0)

< înapoiînainte >
 
 
 
 

...statisticile se încarcă... vă rugăm așteptați...