Fotbal, Liga a II-a

CSM, egal la Mioveni

CSM Rm. Vâlcea a remizat vineri seară, la Mioveni, 1-1 cu echipa locală, CS. Atacantul vâlcenilor, camerunezul NKongue a fost protagonistul serii, acesta marcând ambele goluri. Mai întâi, în minutul 27, la o centrare, NKongue a avut o execuţie ciudată şi din marginea careului mare a reluat cu capul, iar mingea s-a dus cu boltă, în poarta lui Dzelme. Vâlcenii au mai ratat o ocazie mare, prin Fl.Pârvu, iar în minutul 43, Vasile a obţinut un penalti. Lovitura de pedeapsă a fost transformată de N Kongue. După pauză, CSM a rezistat bine, deşi a avut pe teren mai mulţi juniori sau jucători aflaţi în probe, precum Baruch, Nicoară sau Prodan.

CSM: Dzelme- Eremia,Plecanciuc, I. Popescu, Tomozei-Pîrvu, S.Popescu, Nicolae-Vasile, Văduva, Nkongue. Au mai jucat Baruch, R. Artimon, Omeag, Dumitraşcu, Vizitiu, Dedeu, Nicoară, Prodan, Stoica, Totâlcă.

CS Mioveni: Popescu-Pasăre, Boboc, Olteanu, Oprea, Mazilu, Mărgăritescu, Năstăsie, Stancu, Neaga, Răduţă.