Handbal feminin, Oltchim

Două victorii cu Zalăul

Oltchim a câştigat cele două amicale cu Zalău, 28-17 aseară şi 29-21 în această dimineaţă.

Miercuri seara, în primul joc din Sala Traian, echipa pregătită de Vestergaard s-a impus cu 28-17(12-7). Golurile roş-albastrelor au fost reuşite de către Barbosa 11, Curea 4, Manea 4, Managarova 3, Brădeanu 2, Meiroşu 2, Buceschi 1 şi Nechita 1.
Joi dimineaţa, în al doilea test, chimistele au câştigat cu 29-21, după un joc care a avut 3 reprize a câte 20 de minute. Portugheza Barbosa a a fost din nou principal marcatoare a vâlcencelor, cu 7 goluri. De remarcat că Iulia Curea s-a accidentat la gleznă şi nu a putut să termine jocul, însă se speră ca lovitura să fie una uşoară. Pentru că lotul este unul subţire numeric în absenţa jucătoarelor aflate la Olimpiadă, Steluţa Luca a intrat şi ea în aplauzele suporterilor, însă nu se pune problema ca ea să revină pe teren în disputele oficiale.