Antrenorul formaţiei Pandurii Târgu Jiu, Eduard Iordănescu, a declarat, după victoria din meciul cu CFR Cluj, scor 4-0, că echipa sa a marcat repede şi asta i-a ajutat pe jucători din punct de vedere psihologic.
„Îi felicit pe jucători pentru cum au tratat meciul. Am întâlnit un adversar care suferă psihic şi financiar. Am marcat repede şi asta ne-a ajutat din punct de vedere psihologic. Ne-am creat multe ocazii şi am înscris patru goluri. Am fost agresivi şi în momentele când nu am avut balonul. Suntem mulţumiţi şi de rezultat şi de joc. Sunt mulţumit de grupul pe care îl am şi sperăm să ieşim din zona periculoasă. Trebuie să avem continuitate şi să fim constanţi. Am făcut nişte paşi, însă distanţa mai există încă. Sunt sigur că în momentul în care vom reuşi să ne detaşăm de partea a doua a clasamentului, jocul va fi şi mai consistent şi mai estetic”, a spus Iordănescu.
Pandurii va întâlni etapa viitoare, vineri, Ceahlăul, tot în deplasare, un meci important între două formaţii care vor să evite retrogradarea. „Trebuie să ne bucurăm de acest meci şi apoi să ne concentrăm pe următoarea deplasare, la Piatra Neamţ, care va fi un derby, având în vedere situaţia pe care o avem”, a mai declarat antrenorul gorjenilor.
Sport
02.03.2015
Edi Iordănescu, la prima victorie în Liga I

Pagina 1 din 1 (0 comentarii din 0)
< înapoiînainte >