Sport

Fotbal, CSM Rm.Vâlcea

Nkongue, singura absenţă

Atacantul Chris Nkongue, suspendat două etape după eliminarea din jocul cu FC Olt, este singura absenţă din tabăra echipei CSM Rm.Vâlcea pentru jocul de mâine(ora 11.00), din Zăvoi, cu Caransebeş.

Echipe probabile:

CSM: D.Popescu-Samson, I.Stoica, Pîrvulescu, Briceag- Câju, Iordache, Vl.Munteanu-Neagu, Coman, Al.Ionescu.

CARANSEBEŞ: Rusu - Dicu, Gafiţa, Poiană, Goşa - Artean, Ologu, Precup, Buşu, Săulescu - Suru

Nkongue îşi va ispăşi mâine ultima etapă de suspendare după cartonaşul roşu încasat în finalul jocului cu FC Olt. Unul pe care îl va plăti scump, atacantul fiind amendat cu suma de 2.000 lei. Camerunezul a reuşit singurul gol a echipei din acţiune în acest campionat, în prima etapă, la Pâncota.
Melcea nu este la capacitate maximă şi încă nu a prins lotul, deşi este refăcut după operaţia la ligamente. Cucui şi Codin nu au prins nici ei lotul de 18 jucători pentru meciul de mâine, cu FC Caransebeş.
Antrenorul Erik Lincar va sta tot în tribună şi îşi va ispăşi ultimul joc de suspendare din cele şapte primite de la Comisia de Disciplină, după eliminarea şi declaraţiile date după meciul cu Timişoara.
Cum se ştie, CSM Rm.Vâlcea nu a marcat în ultimele cinci etape, având cel mai slab atac din întregul eşalon secund: două goluri în opt jocuri. Adversara de mâine, Caransebeş a încasat însă cinci goluri la deplasarea din etapa precedentă, la Pâncota, astfel că este de aşteptat ca alb-albaştrii să rupă ghinionul.

 
 
Adaugă Comentariu
Comentarii

17.10.2014 - 21:32matas:mai bine in 10 de la-inceput decit cu Neagu.ce-ti mai place de el MUJA.

Pagina 1 din 1 (1 comentarii din 1)

< înapoiînainte >
 
 
 
 

...statisticile se încarcă... vă rugăm așteptați...