Fotbal, Liga I – CS Turnu Severrin

Severinenii au făcut un meci bun contra Romei

Echipa lui Bondrea a fost învinsă cu 2-0 de AS Roma, într-un meci amical disputat în nordul Italiei, la Brunico Riscone

AS Roma a mizat pe toţi jucătorii de bază, inclusiv Totti, iar golurile au fost marcate de Burdisso în minutul 42 şi N. Lopez în minutul 65. Portarul Lobonţ a apărat buturile italienilor în prima repriză.

CS Turnu Severin a oferit o replică bună şi a început cel mai tare amical al verii cu Şteţca - Mitic, Bălău, Ninu, Bălace - Pătraşcu - Neacşa, Moutinho, Olah, Zaharia - Vancea. După pauză au mai intrat: Marinescu - Buleică, Ologu, Giurgiu, Stoica, Joel, Stan, Dandea, Cosic, Gavrilescu, Dragalina.
ROMA (4-3-3): Lobont (1' st Stekelenburg); Rosi (10' st Lucca), Burdisso, Heinze, Taddei; Pizarro (18' st Pizarro), Florenzi (1' st Perrotta), Pjanic (10' st Marquinho); Lamela (1' st Lopez), Osvaldo (10' st Borriello), Totti (37' Bojan).Antrenor: Zeman