Sport

Fotbal, Liga a II-a, CSM Rm. Vâlcea

Vâlcea învinge Baloteştiul cu 3-1

Orlando şi Neagu au înscris primele lor goluri pentru CSM

CSM Rm. Vâlcea a obţinut sâmbătă dimineaţă primul succes în cantonamentul de la Braşov, 3-1 cu CS Baloteşti

Nou promovată în Liga a II-a, Baloteşti a reuşit să deschidă scorul în debutul întâlnirii după o fază fixă, prin Marcio. Imediat a venit replica vâlcenilor şi brazilianul Orlando da Costa a egalat, transformând perfect o lovitură liberă.
Apoi, până la pauză, Vâlcea a mai înscris de două ori. Ovidiu Popescu a făcut 2-1 cu un şut de la marginea careului, iar Cosmin Neagu a marcat şi el după o acţiune personală.
După pauză, ambii antrenori au schimbat liniile, de remarcat fiind o bară a lui Ovidiu Mihai, după o centrare a lui Adi Popa.
CSM mai are de disputat la Braşov două amicale relevante, cu Săgeata Năvodari (5 august) şi FC Voluntari (8 august).
“A fost o partidă destul de bună făcută de băieţi. Diferenţa de goluri putea fi mai mare, dar nu asta ne-a interesat. Punem accent pe crearea relaţiilor de joc şi pe omogenizarea lotului, având în vedere că au venit mulţi fotbalişti noi”, a spus pe site-ul clubului, managerul general, Lucian Munteanu.

CSM I: Fejer – Samson, I. Stoica, Cucui, Briceag - Ov. Popescu, Vlad Munteanu II, Geantă - Neagu, N'Kongue, Orlando.

CSM II: D. Popescu - Romero, Deaconescu, Izvoranu, Al. Ionescu - Câju, Piţian, I. Stancu - Ad. Popa, Codin, Ov. Mihai (D. Dumitraşcu).

 
 
Adaugă Comentariu
Comentarii

Pagina 1 din 1 (0 comentarii din 0)

< înapoiînainte >
 
 
 
 

...statisticile se încarcă... vă rugăm așteptați...