Ultima Oră

Fotbal, Liga a II-a

Rezultatele şi clasamentele din Liga a 2-a

Clasamentele play-off / play-out

Seria II, Etapa VIII

26 octombrie, ora 11:00
Minerul Motru - UTA Arad 0-2
Olimpia Satu Mare - FC Bihor Oradea 2-0
Metalul Reşiţa - CS Mioveni 2-1

26 octombrie, ora 13:30
FC U Craiova - Gloria Bistriţa 1-0

26 octombrie, ora 18:00
ASA Târgu Mureş - CSM Râmnicu Vâlcea 3-1

26 octombrie, ora 21:00
CS U Craiova - FC Olt 2-1

Clasament:

Iată cum ar arăta clasamentul direct cu primele şi ultimele şase echipe clasate în acest moment în Seria a II-a.

Play-off, Liga 2, Seria 2 M V E I GOL PCT
1. Universitatea Craiova 4 2 2 0 3 - 1 8
2. CS Universitatea Craiova 4 1 2 1 3 - 4 5
3. CSM Râmnicu Vâlcea 3 1 1 1 5 - 4 4
4. CS Metalul Reşiţa 3 1 1 1 6 - 6 4
5. Gloria Bistriţa 3 0 2 1 3 - 4 2
6. FC Olimpia Satu Mare 3 0 2 1 3 - 4 2

Play-out, Liga 2, Seria 2 M V E I GOL PCT
1. FC Bihor Oradea 3 2 1 0 4 - 2 7
2. ASA Târgu Mureş 4 1 2 1 2 - 2 5
3. CS Mioveni 4 1 1 2 4 - 6 4
4. FC Olt Slatina 2 1 1 0 1 - 0 4
5. FC UTA Arad 4 1 1 2 4 - 6 4
6. CS Minerul Motru 3 1 0 2 4 - 3 3

1. Universitatea Craiova 15
2. CS Universitatea Craiova 15
3. Gloria Bistriţa 14
4. FC Olimpia Satu Mare 13
5. CS Metalul Reşiţa 13
6. CSM Râmnicu Vâlcea 12
7. ASA Târgu Mureş 12
8. FC Olt Slatina 9
9. FC Bihor Oradea 8
10. CS Mioveni 8
11. FC UTA Arad 7
12. CS Minerul Motru 4

Seria I, Etapa X

26 octombrie, ora 11:00
Unirea Tărlungeni - Unirea Slobozia 0-1
Gloria Buzău - SC Bacău 0-0
ACS Berceni - CF Brăila 4-1
Dunărea Galaţi - FC Clinceni 2-3
Rapid CFR Suceava - CSMS Iaşi 0-1
Sportul Studenţesc - Farul, nu se dispută.
Rapid stă.

Clasament:

1. Rapid Bucureşti 18
2. ACS Berceni 18
3. FC Clinceni 17
4. CSM Unirea Slobozia 16
5. CS Municipal Studenţesc Iaşi 16
6. Gloria Buzău 11
7. FC Farul Constanţa 10
8. CF Brăila 8
9. Rapid CFR Suceava 7
10. Unirea Tărlungeni 6
11. SC Bacău 5
12. Dunărea Galaţi 2

 
 
Adaugă Comentariu
Comentarii

Pagina 1 din 1 (0 comentarii din 0)

< înapoiînainte >
 
 
 
 

...statisticile se încarcă... vă rugăm așteptați...