Fotbal, Liga I

Pandurii pierde la Galaţi

Pandurii Tg.Jiu a pierdut azi, la Galaţi, 0-1 cu Oţelul, într-un joc contând pentru etapa a 22-a a Ligii I. Oltenii au pierdut chiar în faţa fostului lor antrenor, Petre Grigoraş, ajuns în această iarnă la Galaţi. Diferenţa a fost făcută de portarul gazdelor, Grahovac, care a prins o zi de graţie.
În finalul primei părţi, Răduţ a ratat un penalty obţinut de Voiculeţ, care ar fi putut schimba soarta partidei. Singurul gol al meciului a fost înscris de Iorga în minutul 88, din penalty, după ce Vieira a faultat în careu. În prelungiri, portarul gălăţenilor, Grahovac a scos miraculos lovitura liberă executată de Nicoară.
Trupa lui Pustai rămâne pe locul 3 în clasament, însă începe să aibă emoţii pentru prinderea unui loc care duce în cupele europene.