Fotbal, Liga a II-a

CSM, executată şi de Berceni

CSM rămâne fără nicio victorie în amicalele din acesată iarnă, după ce apierdut şi azi, la Snagov, scor 1-3 cu liderul Seriei C3, ACS Berceni. În prima repriză, camerunezul Nkongue a irosit două situaţii mari de gol, iar Surugiu a avut şi el două oportunităţi bune. După pauză, în numai 10 minute, trupa lui Tudor a încasat trei goluri. Astfel, în minutul 60, Pătraşcu a deschis scorul, Sandu a majorat avantajul ilfovenilor(minutul 63) după o gafă a lui Tomozei, iar Creţu (70) a făcut scor de forfait după eroarea imensă a lui Pascal, care a încercat sa îl dribleze şi a pierdut mingea. Spre finalul jocului, vâlcenii au reuşit să înscrie golul de onoare prin Pârvu, care a înscris cu un şut frumos de la circa 16 metri.
Pe 21 februarie, CSM va disputa ultimul test din cadrul cantonamentului de la Snagov, cu modesta Metaloglobus, un bun prilej pentru vâlceni de a obţine primul succes din această iarnă.

CSM:Pascal-Tomozei, Plecanciuc, Albert, Vatajelu-Cruceru, Pirvu, Neagoe, Surugiu-C.Stoica, Nkongue. Au mai jucat Dumitrascu, Vasile,Traore,Nicolae.Antrenor L.Tudor
ACS Berceni: Meilă – Stan, Fâşie, Sandu, Marulis – Al. Stan, Al. Radu, Pivniceru, Pătraşcu – Creţu, Bănaru. Antrenor: Laurenţiu Diniţă