Fotbal, Liga I

Pandurii, a doua remiză în Antalya

Pandurii Târgu Jiu a remizat aseară în meciul amical disputat în cantonamentul din Antalya, la Mardan Sport Complex, scor 0-0, cu Horizont Turnovo. Din echipă au lipsit Vlad, Răduţ şi Nistor, convocaţi la Naţională, dar şi Ibeh şi Mamele, care, fiind accidentaţi, au părăsit de câteva zile cantonamentul din Turcia.
Pandurii a început meciul în formula Mingote – Unguruşan, Viera, Rada, Cristea – Voiculeţ, Anton, Nicoară – Alaverdashvili, Matulevicius, Băcilă. În partea a doua a meciului, o parte dintre titulari au fost păstraţi pe teren fiind trimisă la pauză în teren următoarea echipă: Lazar – Pleaşcă, Viera, Rusu, Nicoară – Voiculeţ, Anton, Piţian – Buleică, Lemnaru, Cristea. Din minutul 20 al reprizei a doua au ieşit de pe teren Cristea, Viera şi Voiculeţ, în locul lor fiind trimişi pe teren Grigoraş, Paraskevas şi Cocină.