Sport

Liga I - CS Turnu Severin

Şoc la Dunăre: Jerry Gane, noul principal!

Deşi conducerea anunţase că italianul Nicolo Napoli va fi înlocuit cu grecul Alexio Alexandris, fostul antrenor de la Olympiakos II Pireu nu va mai ocupa banca tehnică la CS Turnu Severin

Astfel, noul principal va fi oportunistul Jerry Gane, care în tur a fost secund, atât în mandatul lui Marian Bondrea, cât şi în cel al lui Nicolo Napoli.
"Le-am promis fanilor că echipa noastră va fi una formată în special din jucători români, tineri, talentaţi şi ambiţioşi. Personal i-am explicat domnului Alexandris filozofia şi regulile clubului nostru, iar din moment ce nu a fost capabil să le înţeleagă şi să le adopte sută la sută înseamnă că nu se potrivea proiectului nostru", a explicat team-managerul Stathis Smyris. Se pare că Alexandris nu a fost deloc încântat de achiziţiile subţiri făcute de clubul severinean.

 
 
Adaugă Comentariu
Comentarii

Pagina 1 din 1 (0 comentarii din 0)

< înapoiînainte >
 
 
 
 

...statisticile se încarcă... vă rugăm așteptați...