Administraţie

100 de saci cu gunoi strânşi de voluntari în comuna Bujoreni

Sâmbătă, 18 septembrie 2021, campania “Let s do it, România” a ajuns şi la Bujoreni. Primarul Gheorghe Gîngu a oferit informaţiile despre acest eveniment pe pagina sa de facebook.

“Ne-am adunat azi cu mic, cu mare şi am spus “Let’s do it, Bujoreni!”. Peste 100 de saci de gunoi au fost strânşi azi pe raza comunei noastre în cadrul campaniei de curăţenie. Pe această cale aş dori să le mulţumesc tuturor voluntarilor: cetăţeni ai comunei, angajaţi ai Primăriei Bujoreni, viceprimar, elevi, cadre didactice şi 6 consilieri locali PNL, unul PSD şi unul de la Partida Romilor – Ilie Mărunţelu (doar aceştia, din 15 aleşi locali, s-au alăturat demersului nostru). Aş dori să închei prin a-i ruga pe locuitorii comunei Bujoreni să păstreze curăţenia. Cu toţii ne dorim o localitate curată, frumoasă şi modernă. Haideţi să ne unim forţele pentru comuna noastră!”, a precizat Gheorghe Gângu, primarul localităţii vâlcene Bujoreni.

 
 
Adaugă Comentariu
Comentarii

Pagina 1 din 1 (0 comentarii din 0)

< înapoiînainte >
 
 
 
 

...statisticile se încarcă... vă rugăm așteptați...