Fotbal, Liga a II-a, Damila

Lincar: Gestul lui Voinea a fost stupid

Antrenorul Damilei, Erik Lincar a înfierat gestul necugetat al atacantului Voinea, care a fost eliminat după ce a arătat gesturi obscene băncii argeşene după marcarea celui de-al doilea gol.
“Noi am plecat de la 0-1, pentru ca am luat gol în primele minute pe o greşeala a unui apărător. După ce am primit gol, am revenit în joc, ne-am dominat adversarul şi am reuşit să marcăm doua goluri. Gestul care a provocat eliminarea fotbalistului nostru a fost stupid, iar până acum nu mi s-a întamplat să văd un jucator care primeşte cartonaş roşu după ce marchează. Dacă, după pauză, la scorul de 2-1 pentru noi, Adi Popa reuşea sa marcheze, era greu de crezut ca argeşenii ar mai fi putut întoarce rezultatul. Cred că cele mai mari şanse de promovare din această serie le au Corona Braşov şi Timişoara. Pentru noi, clasarea în primele şase echipe la sfarşitul campionatului ar fi un lucru pozitiv. La Damila există o strategie pe termen mediu de promovare în Liga 1, dar pentru a ajunge acolo trebuie puse la punct mai multe aspecte” a declarat Erik Lincar.