Fotbal, Liga IV-a Vâlcea

Antrenorul de la Mădulari, comportament de maidan

Acesta a bruscat-o pe tuşiera Bălteanu

Meciul de Liga a IV-a Vâlcea disputat sâmbătă la Suteşti, C.S. Mădulari - Experţi 2000 Popeşti a fost întrerupt în prelungiri, la scorul de 2-2, după ce arbitrul asistent Ramona Bălteanu a fost bruscată de antrenorul gazdelor, Marin Nicolae ( a nu se confunda cu fostul atacant al Chimiei cu acelaşi nume).
Antrenorul de la Mădulari a protestat în continuu după ce tuşiera Bălteanu a semnalizat în minutul 30 un penalti pe care nu îl văzuse centralul Mihai Milea. În prelungiri, aceeaşi asistentă a semnalizat un ofsaid la o fază în care gazdele erau în atac, moment în care Marin Nicolae a împins-o puternic, aceasta căzând în teren. Imediat, centralul Milea a fluierat întreruperea definitivă a jocului iar cazul va fi judecat la AJF Vâlcea. Antrenorul de la Mădulari l-a fugărit şi pe central, fără însă a-l lovi. După joc, brigada de arbitri s-a închis în vestiare pentru a scăpa de furia spectatorilor şi a lui Nicolae Marin.