Fotbal

Damila câştigă amicalul de la Caracal

Damila Măciuca s-a impus cu scorul de 1-0 în amicalul disputat azi, la Caracal, cu echipa locală care activează în eşalonul trei. Unicul gol al meciului a fost reuşit de Adrian Codin (Foto) în minutul 81.
Caracalenii au început jocul destul de dur şi mijlocaşul vâlcenilor, Melcea, a fost accidentat după doar 10 minute, fiind înlocuit după o lovitură primită în muşchiul piciorului. Astfel, Melcea devine incert pentru jocul de sâmbătă, de la Oradea, cu Luceafărul. De la Damila au lipsit în continuare E. Stoica, Hlincă şi Iancu, care sunt accidentaţi.
Damila: D. Geantă-Samson, Posteucă, I. Stoica, A. Stoica-Melcea, Militaru, Lircă-Ad. Popa, Voinea, Bălan. Au mai jucat Botaş, Amet, Bucuroaia, Pârvulescu, Roman, B. Geantă, Rogozan, Codin şi Iordache.