Fotbal, Liga a 2-a - CSM Rm. Vâlcea - Unirea 3-2

CS Municipal încă trăieşte

CSM Rm. Vâlcea a câştigat în Zăvoi, 3-2 cu Unirea Alba Iulia, aceasta fiind a doua victorie din acest campionat.

CSM a jucat bine în prima repriză, în care a dominat şi a avut câteva ocazii la poarta Unirii. Ivorianul Lajo Traore, fratele mai mic a celebrului Lacina, a deschis scorul pentru Vâlcea în minutul 25. Găldean egalează pentru Unirea în minutul 52, însă soarta jocului este decisă de „dubla” lui Costin Stoica din minutele 55 şi 88, care duce tabela la 3-1. Golul de 3-2 al lui Petrescu, din final a venit prea târziu pentru a mai da emoţii vâlcenilor. Astfel, Laurenţiu Tudor obţine primul succes de la revenirea sa pe bancă, dar echipa rămâne însă pe ultimul loc. În etapa viitoare, CSM joacă la Braşov, cu liderul Corona, de unde are şanse minime să obţină ceva.