Fotbal, Liga a 2-a, FC Olt-CS Mioveni 1-1

Victorie scăpată printre degete

Fostul jucător al Alro, Marius Pasăre, a egalat pentru argeşeni în ultimul minut

În primul joc din etapa a VII-a a Seriei B2, FC Olt a remizat azi, la Slatina, 1-1, cu CS Mioveni. Cu interimarul Sabin Ciurea pe bancă în locul lui Dan Oprescu, care a demisionat după startul slab de sezon, slătinenii au fost la un pas de o victorie importantă, pe care au scăpat-o printre degete în minutul 90.
FC Olt a deschis scorul în minutul 37, prin Marin, care a fructificat o pasă de la Vigariu. Slătinenii au mai avut o ocazie imensă în minutul 67, prin D. Ene, care a tras însă în plasa laterală după ce driblase portarul. Însă, în minutul 90, fostul jucător al Alro, fundaşul dreapta Marius Pasăre, a adus egalarea cu un şut plasat din interiorul careului. Astfel, Mioveniul, la care Stoican a debutat azi pe bancă, a obţinut un punct nesperat.
Cu doar şase puncte din tot atâtea partide, FC Olt este deocamdată pe locul 8 în clasamentul Seriei B2, dar mai poate cădea câteva poziţii după restul jocurilor din această etapă.