Sport

Cinci noi transferuri anunţate la HCM Rm. Vâlcea

Conducerea clubului HCM Râmnicu Vâlcea anunţă perfectarea a cinci transferuri.

Astfel, au semnat contracte cu clubul nostru următoarele jucătoare: Marta Herrero Lopez (extremă dreapta, Spania), Alicia Fernandez Fraga (centru, Spania), Sara Vukcevic (pivot, Muntenegru), Nataliia Vasileuskaya (inter dreapta, Belarus) şi Raluca Băcăoanu (pivot, Măgura Cisnădie). Toate cele patru straniere care au semnat acum sunt componente ale naţionalelor ţărilor din care provin.

Campania de transferuri va continua zilele viitoare, dorinţa clubului nostru fiind de a alcătui un lot care, în sezonul viitor, să se lupte pentru calificarea în cupele europene.

De asemenea, HCM se desparte de Elena Şerban, Ana Maria Simion, Cătălina Cioaric, Mihaela Ani Senocico, Nicoleta Safta, Patricia Vizitiu şi Daniela Vălean, toate fiind la final de contract. Conducerea clubului HCM le mulţumeşte pentru activitatea acestora şi le urează mult succes în carieră.

 
 
Adaugă Comentariu
Comentarii

Pagina 1 din 1 (0 comentarii din 0)

< înapoiînainte >
 
 
 
 

...statisticile se încarcă... vă rugăm așteptați...